את כן ואנחנו לא?

שתף פוסט

אז קראתי שוב את הפוסט הקודם שלי בבלוג על איך אני רוצה לאייר בעצמי את הספר שלי, ויש כאן משהו שאני חייבת להסביר. במיוחד לסופרים שאנחנו מלווים בגם וגם ספרים, ואולי לכאלה שאנחנו לא מלווים אבל חולמים, כמוני, להוציא לאור ספר משלהם. 

פעמים רבות פונים אלינו סופרים שכתבו ספר ילדים ואומרים לנו: איירתי את הספר בעצמי. יש לי איורים. או, אני רוצה לאייר את הספר בעצמי ואני לא ממליצה להם ללכת על זה. 

בפוסט הקודם חפרתי עוד ועוד על כך שגם אני רוצה לאייר את הספר שלי בעצמי. חשוב לי להבדיל אלף הבדלות ולהסביר שהסיבה היחידה שזה בכלל עלה לי בראש היא שאני מאיירת מקצועית. למדתי את זה. זה המקצוע שלי. 
החשש שלי נובע מכך שלא עשיתי את זה כמה שנים, אבל כן יש לי אמונה בעצמי ובכך שאם אתרגל
ואשתדל – אולי (ואני מדגישה שאפילו במקרה שלי – אולי!) אצליח.

אם אתם מוציאים לאור ספר ילדים, ושוקלים לאייר אותו בעצמכם, אני מפצירה בכם לחשוב על כך שוב. 

האיורים הם אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך הפקת ספר ילדים והוצאתו לאור.
הם ה-גורם ה-משפיע על מכירת הספר ושיווקו. 

הורים וילדים בוחרים את הספר קודם כל מתוך משיכה לאיורים ולעיצוב. 

מאייר/ת ספרי ילדים שלמדו את המקצוע יודעים ומתייחסים להרבה דברים שמי שלא למד איור לא לוקח אותם בחשבון.
איורים הם לא קישוט לטקסט. הם אמורים להעניק לטקסט רובד נוסף, פרשנות, הרחבה, לבנות עולם סביבו, להעשיר אותו ואת זה יכולים לעשות רק מי שכבר התנסו בכך הרבה. מי שלמדו את המקצוע ויודעים מה דורשת העבודה על ספר ילדים. 
לכן, האיורים הם גם אחד השלבים היקרים יותר בתהליך. הערך שלהם הוא רב ותהליך העבודה עליהם עשוי לקחת חודשים. 
ספר ילדים דורש מאייר/ת מקצועי/ת ומוכשר/ת בטירוף. לא פחות מכך. כי אתם לא רוצים להשקיע ולבסוף להוציא לאור ספר חובבני. זו לא המטרה שלכם, ובטח לא שלי.

אז כמו שאני אומרת לעצמי כל הזמן, שאם לא תצא לי התוצאה שאני שואפת אליה כשאאייר בעצמי – אפנה למאייר/ת מקצועי/ת – זו היא גם המלצתי אליכם תמיד.

גם אם אתם יודעים לצייר, או אם אתם אמנים פלסטיים מכל סוג שהוא, איור זו נישה אחרת. זה מקצוע בפני עצמו שצריכים ללמוד ולהתמקצע בו ולכן אני ממליצה לפנות למאייר/ת מקצועי/ת שירימו את הטקסט שלכם ויעשירו אותו בדמיון שלהם, בחשיבה הייחודית והמקורית שלהם ויוסיפו רובד לטקסט שלכם.
רק ככה תתנו לספר שלכם סיכוי אמיתי להצלחה.

מאחלת לכם וגם לי,
המון המון בהצלחה.
יפעת

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.