הטיפים ששווה לזכור אם המטרה שלכם היא להוציא לאור ספר עיון איכותי / עפר לנדוי

שתף פוסט

  1. אף אחד לא יכול להחליף אתכם. אתם בהחלט יכולים לקחת סופר צללים שיכתוב את הטקסט עבורכם, לעבוד עם עורך תוכן שיהפוך את התוכן לנגיש ותואם לחזון שלכם, או לעבוד עם מלווה צמוד שיסייע לכם בכתיבה, ועדיין – אתם חייבים לעמוד מאחורי כל משפט בספר שלכם, לוודא שהוא מייצג את האמת שלכם כי אחרת זה פשוט לא יעבוד ובטוח לא יהיה הספר שלכם. 
  2. ספר עיון מבוסס על אסטרטגיה וחזון שנותנים מענה לשלוש שאלות מרכזיות: למה החלטתם להוציא אותו לאור, מה המסר המרכזי שהוא אמור להעביר לקוראים, ואילו יעדים הוא אמור להגשים עבורכם. 
  3. ספר עיון מקצועי דורש תכנון, פרוגרמה מפורטת שתכלול את סדר הפרקים והמבנה של כל אחד מהם. פרוגרמה נכונה תעשה סדר לקוראים ותהפוך את הקריאה בספר להרבה יותר זורמת ומועילה. 
  4. תמונה שווה אלף מילים, טבלה מדויקת תאפשר לפשט ולארגן מידע ואיור הומוריסטי עשוי להקליל פיסקה ארוכה וכבדה. שילוב של טבלאות, תרשימים, איורים וצילומים במינון מדויק יהפוך את הספר שלכם להרבה יותר מרצף של טקסט. 
  5. הספר שאתם מוציאים לאור מייצג אתכם, ולכן הוא חייב לעמוד בסטנדרטים ראויים של עריכה, שפה והגהה. אם תחשבו על זה לרגע, בדיוק כמו שלא הייתם מגיעים לפגישת עבודה עם כתם על החולצה, כך הטקסט של הספר שלכם צריך להיות מנוסח היטב ובעברית תקנית. 
  6. העיצוב והעימוד של הספר הם הרבה יותר מאריזה יפה. עימוד חכם יגדיר את קצב הנשימה של הספר, את מהירות הקריאה ואת העומס על הקורא, ויחד עם העיצוב יהפוך את הספר למשהו שכיף לאחוז ביד, לדפדף בו או להעניק כמתנה. 

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.