על ההוצאה

גם וגם – הוצאה לאור היא הוצאה בוטיקית, משפחתית וצעירה שהוקמה מתוך אהבה גדולה לספרים, לתהליך ההוצאה לאור ובעקבות 15 שנות ניסיון והשתתפות מעשית בכל שלביו של התהליך. התהליך הזה, שהוא אחד התהליכים היצירתיים ביותר, מצריך הכוונה מקצועית עם זיקה יצירתית־אומנותית חזקה – וזו המומחיות שלנו.

אנחנו גם כותבים, גם מעצבים, גם מאיירים וגם מפיקי דפוס בהכשרתנו. לכן, יש לנו ניסיון ממשי בשטח, הבנה כוללת וראייה יצירתית־אומנותית של כל התהליך מתחילתו ועד סופו. בשל כך, ביכולתנו לעזור לכם להביא לידי ביטוי את היצירה שלכם על הצד הטוב ביותר ולהוציא אותה לאור כיצירה ספרותית בעלת ערך, משמעות, איכות וגימורים ייחודיים וראויה לפרסום.

גם וגם היא הוצאה לאור במימון המחבר ויחד עם זאת אנו מקפידים להוציא לאור עד שני ספרי מקור בשנה במימון מלא שלנו.

נשמח לשמש גם עבורכם בית שבו ערך היצירה הוא הערך המוביל, התשוקה ליצור ספרים טובים ומהנים היא תמידית, ואיכות גבוהה היא המטרה.

אנחנו מאמינים ש...

כדי להוציא ספר טוב במלוא מובן המילה, כזה שראוי לפרסום וברמה גבוהה מכל הבחינות, חייבים לומר את כל האמת על כתב היד.

גם אם לפעמים קשה לשמוע אותה, והיא אולי קשה לעיכול, וגם כשהיא נאמרת בעדינות וממקום אוהב  – אצלנו רק כך היא נאמרת  – זה בסופו של דבר תמיד לטובת הספר ולטובתכם.

ספר שהשם שלכם מתנוסס עליו בגאווה חייב להיות הכי טוב שיכול להיות, כי מעבר להיותו ספר שיש לו כמובן מחויבות לקוראים – הוא מעיד עליכם. הוא מעיד על היחס שלכם לעצמכם, ליצירה שלכם ולקהל שלכם.

לכן, אם אתם רוצים להוציא לאור ספר טוב וראוי לפרסום אתם צריכים שני דברים: אמת ואומץ. כי ברגע שיש בידכם את האמת והיא נאמרה, ייתכן שתצטרכו לקבל החלטות אמיצות כדי להגיע לספר שאתם חולמים עליו ולמטרות שאתם שואפים אליהן.

ועוד דבר שחשוב לקחת בחשבון: לצאת לאור זו הרפתקה. לא תמיד יודעים מה תהיה התוצאה.

מה שאתם כן יודעים, כבר מתחילת הדרך, זה שאתם הולכים להגשים את עצמכם. ואיתנו, יהיה לצידכם צוות מעולה, שיכתוב יחד איתכם את סיפור ההוצאה לאור שלכם כפי שתמיד חלמתם.

הגיע הזמן להפסיק לספר לעצמכם סיפורים למה לא כדאי לצאת לאור ולכתוב לעצמכם סיפור חדש – איך כן להוציא לאור את הספר שלכם על אף מצב השוק וכל שאר הסיבות מסביב. כי בכל תחום אפשר למצוא סיבות למה לא. הצלחה נובעת מחשיבה יצירתית איך כן, מעבודה רבה ומהתמדה.

אז כִּתבו לכם סיפור חדש שבו אתם הולכים על זה עד הסוף, מוציאים את הספר שלכם לאור כמו שצריך ועושים הכול על מנת למכור אותו, כדי שיגיע לכמה שיותר לבבות, כי הרי… זו הסיבה שאתם כותבים, לא?

אנחנו כאן עבורכם ונשמח לעזור.

הכי חשוב לנו ולעולם לא נוותר על:

ערך, אומנות, יצירתיות ואיכות.

כיצד זה בא לידי ביטוי?

 1. סינון קפדני – תהליך בעל שני שלבים שבו כתב היד נקרא על ידי העורכות הספרותיות שלנו, ובסופו מתקבלת החלטה משותפת אם כתב היד מתאים  להוצאתנו מכל הבחינות.
 2. שיתוף פעולה והצוות היצירתי – אנו עובדים עם מיטב בעלי המקצוע בתחום, שחלקם שותפים בצוות הקבוע שלנו, ובמתווה של שיתוף פעולה מלא לאורך כל הדרך על מנת להגיע ליצירה איכותית הראויה לפרסום ולכניסה לחנויות הספרים.
 3. פורמט, גימורים והשבחות – כל אלה במטרה להעניק לספר שלנו ייחוד, עניין ובולטות ויזואלית אל מול השאר וליצור מצב שבו קשה להתעלם ממנו בנוף הספרים העמוס והמגוון.

החזון שלנו

להוציא לאור ספרים שיעניקו חוויה מעניינת ובעלת ערך עבור הקוראים.

המשימה שלנו

לעודד ולפרסם מסרים של העצמה, התפתחות, שינוי והגשמה באמצעות ספרות ובכך לתת לקוראים ולסופרים שלנו הזדמנות לצמוח לגדול.

הערכים שלנו

יצירתיות
כל פעולה שנעשית בגם וגם – הוצאה לאור היא פעולה יצירתית ברזולוציות הגבוהות ביותר. כל סיפור וכל כותב או כותבת שיגיעו אלינו יקבלו צוות יצירתי ומיומן שילווה אותם לאורך כל הדרך בחשיבה מקורית-אומנותית במלוא מובן המילה.

הגשמה
כל החלטה שמתקבלת בתהליך ההוצאה לאור היא החלטה משותפת של הכותב/ת ושל הצוות, במטרה להגשים את הספר, כך שהכותבים שלנו יֵצאו לאור גאים ומאושרים בתוצאה, ואף יחושו תחושת סיפוק ממשי.

איכות
אנו מחויבים לרמה הגבוהה ביותר בכל שלבי התהליך, מהניהול ועד לביצוע, ולשם כך אנו מספקים מעטפת מקצועית מצד בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום ההוצאה לאור.

ביטחון
אנו מחויבים להעניק סביבה יצירתית תומכת, סביבה שבה כל אחד ואחת יוכלו להרגיש נוח לחלוק את רעיונותיהם, לומר את שעל ליבם ולהיעזר בנו. מטרתנו היא להגשים את הפוטנציאל הספרותי הגבוה ביותר של הספר, ולהעניק לכל כותב או כותבת תמיכה ורוגע, כך שיוכלו גם ליצור וגם ליהנות מהדרך.

יחס אישי
אנו מחויבים להעניק יחס אישי וקשב מלא לכל הכותבים שלנו, וזאת באמצעות ליווי מקיף, פרטני ומקצועי המותאם לכל כותב, לצרכים שלו ולצורכי הספר הספציפי שלו.

שאלות שאולי צצו אצלך

 • זכויות היוצרים נשארות שלכם
 • התמלוגים ממכירת הספרים – ברובם שלכם
 • הוצאת בוטיק – איכותית כמו הגדולות, אך עם תשומת לב ויחס אישי כיאה להוצאה קטנה
 • ליווי בתהליך הכתיבה במידה שזיהינו גם רעיון טוב ולא בהכרח כתב יד שלם
 • הוצאה במימון המחבר ברוב המקרים (ספוילר: כיום גם בהוצאות הגדולות מוציאים לאור במימון המחבר בחלק מהמקרים)
 • תהליך סינון קפדני – לא כל ספר מתקבל להוצאה
 • הוצאה בוטיקית ולא מפעל לספרים – לא הכמות חשובה לנו, אלא האיכות של הספרים שיוצאים לאור תחת ידינו
 • אהבה לספרות ונאמנות למילה הכתובה ולמסרים שחשובים לנו
 • צוות ברמה גבוהה בעל שם טוב בתחום
 • התחייבות לספר ברמה ובנראות איכותיות וגבוהות
 • התמקדות והתמחות בסוגות ספציפיות; ליווי צמוד על ידי בעלי ההוצאה עצמם; וכניסה לחנויות הספרים במידה והספר נמצא מתאים מבחינה מסחרית.

הסוגה, מספר העמודים, סוג הנייר והכריכה, גודל העמוד והחלטה אם נדרשים איורים הם רק מקצת הגורמים המשפיעים על המחיר.

במידה שכתב היד שלכם התקבל להוצאתנו, ניפגש ונספק לכם הצעת מחיר למסלול הספציפי שמתאים לכם ולספר.

טווח המחירים נע בין 30  ל-70 אלף שקלים, משום שאלה הסכומים הריאליים כשעושים את הכול כמו שצריך ויוצאים לאור עם ספר איכותי במטרה למכור אותו לקהל הרחב.

הערה: במידה שזו לא המטרה שלכם, אפשר לבחור מסלול גם מבין מסלולי הפקת ספר, שטווח המחירים שלהם נע בין 15 ל-35 אלף שקלים, תלוי בסוגה וברמת הגימורים שבה תבחרו.
אצלנו – הכול אפשרי.

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.