אודות

החזון שלנו

להגשים את הסיפור שלך על ידי הוצאת ספר לאור ולהטביע את חותמך לעד.

המשימה שלנו

לספר את הסיפור שלכם על הצד הטוב ביותר וליצור חוויה מהנה ובעלת ערך בעבור הקוראים.

הערכים שלנו

חמשת הערכים שמגדירים אותנו ועל בסיסם אנו פועלים:

יצירתיות
כל פעולה שנעשית ב"גם וגם הוצאה לאור" היא פעולה יצירתית ברזולוציות הגבוהות ביותר. כל סיפור וכל כותב או כותבת שיגיעו אלינו, יקבלו צוות יצירתי ומיומן שילווה אותם לאורך כל הדרך בחשיבה מקורית ובתשוקה, במלוא מובן המילה.

הגשמה
כל החלטה שנלקחת בתהליך ההוצאה לאור היא החלטה משותפת של הכותב/ת ושל הצוות, במטרה להגשים את הספר, כך שהכותבים שלנו יצאו לאור גאים ומאושרים בתוצאה, ואף יחושו סיפוק ומימוש אמיתיים וחזקים. 

איכות
אנו מחויבים לרמה הגבוהה ביותר בכל שלבי התהליך, מהניהול ועד לביצוע, ולשם כך אנו מספקים מעטפת מקצועית מצד בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום ההוצאה לאור.

ביטחון
אנו מחויבים להעניק סביבה יצירתית תומכת, סביבה שבה כל אחד ואחת יוכלו להרגיש נוח לחלוק את רעיונותיהם, לומר את שעל ליבם ולהיעזר בנו. מטרתנו היא  להגשים את הפוטנציאל הספרותי הגבוה ביותר של הספר, ולהעניק לכל כותב או כותבת תמיכה ורוגע, כך שיוכלו גם ליצור וגם ליהנות מהדרך.

יחס אישי
אנו מחויבים להעניק יחס אישי וקשב מלא לכל הכותבים שלנו, וזאת באמצעות ליווי מקיף, פרטני ומקצועי המותאם לכל כותב, לצרכים שלו ולצורכי הספר הספציפי שיצר.

הסיפור שלנו

"גם וגם הוצאה לאור" החל את דרכו בשנת 2010, כשהוקם  עלידי יפעת דיין כסטודיו לעיצוב ולאיור ספרים בשם סטודיו "גם וגם". עד מהרה הפך הסטודיו לסטודיו המוביל בישראל בתחום עיצוב ספרים מכל הז׳אנרים. לאחר כשלוש שנים הצטרף אליה מורן כמעצבשותף.

יפעת ומורן עבדו כמעט עם כל הוצאות הספרים המסורתיות בארץ, הגדולות והקטנות, עם מפיקים ומפיקות בתהליכי ההפקה השונים, וגם עם הרבה מאוד סופרים עצמאיים. יחד הם עיצבו וליוו את יצירתם של מאות ספרים. 

ככל שצברו עוד ועוד ניסיון מעשי, כמעט בכל נגזרת אפשרית בתחום (עיצוב, איור, שיווק ופרסום, הפקה וניהול, דפוס ופיקוח על הדפוס, ואפילו כתיבה), הם הרגישו שיש ביכולתם להעניק הרבה יותר לכותבים ולספרים שמגיעים אליהם, והחליטו להתמקד בעשייה האהובה עליהם תהליך יצירת ספרים והוצאתם לאור. מטרתם בראש ובראשונה היא לעזור לכותבים להוציא לאור את הספרים שלהם על הצד הטוב ביותר, ובדרך המתאימה להם ביותר.

אנו ב"גם וגם" מתגאים בהיותנו חברה שעומדת מאחורי השם שלה ומאחורי מילתה. חברת בוטיק שעושה גם וגם, ומכל הלב, באמצעות שני סוגי מסלולים עיקריים: מסלולי ליווי מלא בהפקת ספר ומסלולים לסופרים עצמאיים.

בין אם תחליטו לעשות זאת עצמאית, בעזרתנו, ובין אם תבחרו בליווי צמוד שלנו לאורך כל הדרך, אנו נשמח לשמש בעבורכם בית שבו ערך היצירה הוא הערך המוביל, התשוקה ליצור ספרים טובים ומהנים היא תמידית, ואיכות גבוהה היא המטרה.

ההוצאות איתן אנחנו משתפים פעולה

בעלים, מעצבת בכירה ומנהלת יצירתית

 • בוגרת המכון האקדמי ויצו חיפה, 2006. במסלול לעיצוב גרפי ואיור. 
 • מעצבת בתחום הקולנוע בסטודיו "יש!", 2008-2007.
 • מעצבת ספרי ילדים בהוצאת "כנרת זמורהביתן דביר", 2010-2008.
 • זוכת מלגה ובוגרת המסלול לניהול עסקי במכללת הגליל המערבי, 2016.
 • בוגרת סדנת כתיבת ספרי ילדים של מאירה ברנעגולדברג, 2021.
 • בוגרת הקורסים איור מתחילים ואיור מתקדמים ב"מאיירימיםבית הספר המקוון לאיור של ליאורה גרוסמן", 2022.
 • מעצבת ספרים ועטיפות לספרים, מאיירת, מפיקת ספרים ומפיקת דפוס.

ספרים שיפעת עיצבה ואיירה נמכרו באלפי עותקים, וזכו לתגובות נלהבות מגורמים רבים בתעשיית הספרות בישראל. 

בעלים, מעצב בכיר ומנהל דיגיטל

 • בוגר המכון האקדמי ויצו חיפה, 2006. במסלול לעיצוב גרפי ופרסום.
 • זוכה תחרות עיצוב כרזות בנושא זהירות בדרכים מטעם "אור ירוק", 2003. במקום השלישי.
 • מעצב גרפי בתחום הפרסום בחברת בת של "גליקמן נטלר סמסונוב" (2016-2007). 
 • זוכה תחרות עיצוב מצעים בנושא אירועי הגאווה מטעם האגודה למען הלהט"ב, בשיתוף חברת "אופיס טקסטיל", 2019. במקום הראשון. 
 • מעצב ספרים ועטיפות לספרים, מעצב ובונה דפי מכירה לספרים, מעצב ובונה אתרי אינטרנט. 

ספרים שמורן עיצב זכו לתשואות רבות בתעשיית הספרות בישראל, ונמכרו באלפי עותקים. מורן זכה לכינוי ״מגשים חלומות״ מסופרים וסופרות רבים. 

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.