איך למכור ספר?

שתף פוסט

כשחמדה פנתה אלינו בכדי שנעזור לה להוציא לאור את סיפרה המקסים ״חידה לכל אות מי רוצה לגלות״, היא פנתה בתחילה רק עבור זה. לאט לאט, כשהתקדמנו בתהליך, חמדה הבינה שיהיה בידה ספר שווה ומקסים במיוחד, אבל תהתה מה תעשה איתו אח״כ? איך תמכור אותו? זו שאלה ששואלים אותנו הרבה. כי הרי כשאתם מוציאים ספר עצמאית, הספר לא נכנס אוטומטית לחנויות. וגם לא כולם רוצים להיכנס לחנויות.

אז איך בכל זאת מוכרים אותו? הפתרון הוא לפתוח עבורו חנות משלכם. חנות ספציפית לספר שלכם, שרק הוא יופיע בחלון הראווה שלה. בלי מתחרים נוספים. (אלה אם יש לכם ספרים נוספים שלכם ואז זה כבר סיפור אחר). חנות אינטרנטית. כלומר, עמוד נחיתה למכירת הספר. או במקרה שלנו עמוד נחיתה מעוצב ברוח הספר, משולב באיורים מתוכו, אפשרות לטעום ממנו ולדפדף מעט, לקרוא המלצות וקצת על הסופרת ובקיצור לחוות אותו מעט לפני שרוכשים. וזה אכן מה שחמדה בחרה לעשות.

אז עיצבנו ובנינו עבודה דף נחיתה כייפי למכירת הספר עם אפשרות סליקה וחשבונית מס שיוצאת אוטומטית לרוכשים וכל מה שצריך. אבל אז חמדה שאלה: ואיך יגיעו אל דף הנחיתה? איך אנשים ידעו שהוא קיים? בדר״כ התשובה לכך היא שצריכים כמובן לפרסם את הלינק לעמוד ולהזמין אנשים אל הדף, לעשות פעולות שיווקיות מכל מיני סוגים וממש לעבוד בשיווק הספר כדי להביא לעמוד אנשים. אך במקרה הזה, חמדה אינה פעילה ברשתות החברתיות ואף אינה מעוניינת להיות. מה עושים?

הפתרון הוא כמובן קמפיין פייסבוק. קמפיין מודעות מעוצב גם הוא ברוח הספר, שיפנה בדיוק לקהל היעד שהספר אמור לעניין אותו ויציע לו אותו. מי שילחץ על המודעה יגיע לעמוד הנחיתה, יוכל לטעום מן הספר ולהחליט אם לרכוש או לא. ההמלצה שלנו היא לעשות לספר שיווק אורגני קודם, לשלב אותו עם פניות יזומות לגורמים רלוונטים לכם ובמידת הצורך והאפשר להוסיף קמפיין מודעות פייסבוק שיחזק את המהלך השיווקי ויציג את הספר לקוראים חדשים שלא היו מגיעים אליו בלי הקמפיין. את כל זה עשתה חמדה איתנו, בשיתוף פעולה פורה, כייפי ומעניין.

הנה מה שהיה לחמדה לומר על תהליך העבודה איתנו:״ראשית כל אני רוצה להודות ליפעת על היחס הנעים והמקצועי לו זכיתי במשך כל זמן ההתקשרות שלנו. אני רוצה להמליץ בחום על סטודיו "גם וגם ספרים" לכל מי שמתכוון להוציא ספר. לאחרונה הוצאתי את ספרי הראשון, וקבלתי את התדרוך והשרות הכי טובים שיכולתי לחלום עליהם.בתודה ובברכת הצלחה בהמשך, מחמדה.״תודה רבה חמדה שמחנו לעזור ?

רוצים גם?
פנו אלינו,
נשמח לעזור גם לכם.

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.