ספוילר: דעה לא פופולרית לפניכם…

שתף פוסט

 סופרים וסופרות יקרים, כמה פעמים אמרתם לעצמכם…

״שוק הספרים במצב רע, עדיף להשקיע בספר שלי כמה שפחות כדי לא להפסיד?״
אבל… אם תשקיעו כמה שפחות, כך ייראה הספר שלכם בסופו של דבר: כמו מוצר שלא השקיעו בו, ולא כדאי להשקיע בו ולרכוש אותו. 

״אין טעם להיכנס לחנויות הספרים, הן עושקות את הסופרים וזה יקר, אז בשביל מה?״
בשביל חשיפה גדולה לעשרות אלפי אנשים. בשביל למכור כמה שיותר עותקים ולהגיע לכמה שיותר לבבות, בשביל להגשים את החלום ולעשות את הדבר האמיתי – לצאת לאור כשהספר שלכם בחנויות ואפשר פשוט להיכנס אל חנות הספרים הקרובה לרכוש אותו בקלות! וכן, לכל דבר יש עלויות, אבל גם אם הן גבוהות, לפעמים זה שווה את זה. 

"1,000 עותקים זה הרבה. קשה למכור, אני אדפיסרק 100 ואחלק לחברים ובני משפחה ואנסה למכור בעצמי.״
נכון, 1,000 עותקים זה נשמע הרבה, ואף אחד לא רוצה להיתקע איתם בסלון או בחדר העבודה כשהם נועצים בו עיניים. להיות סופר/ת זו עבודה, ולמכור ספרים זה חלק גדול ממנה. אם עובדים בזה, אבל ממש עובדים בזה ועוזרים לזה לקרות, והספר שלכם טוב ומושקע – הכול אפשרי. 

"30,000–60,000 ש"ח זו הוצאה גדולה. גם אם אמכור את כל ה1,000- עותקיםלא אכסה את ההוצאה. על רווח אני אפילו לא חולמת.״
נכון, זו השקעה גדולה, אין ספק. אבל זה המחיר הריאלי של תהליך הוצאת ספר לאור כשעושים הכול כמו שצריך, עובדים עם בעלי מקצוע איכותיים ולא מתפשרים על התוצאה. 

ונכון, מכירה של 1,000 עותקים לא תכסה את ההוצאה. אבל גם רומא לא נבנתה ביום אחד. הוצאה לאור ומכירה של ספר הם תהליכים. זה לוקח זמן, וכן, גם עותקים – מעבר ל-1,000  הראשונים. גם ההוצאות לאור לא מכסות את ההוצאה במהדורה אחת. ככה זה עובד. וכפי שציינתי קודם, צריך לעבוד בזה ולרצות את זה בכל מאודך. רק ככה מצליחים למכור. העבודה לא נגמרת כשהספר מודפס, היא רק מתחילה, ומי שרוצה להיות סופר/ת צריך להבין את זה. זה חלק חשוב מהעשייה הספרותית. 

אז הגיע הזמן להפסיק לספר לעצמכם סיפורים ולכתוב לעצמכם סיפור חדש. סיפור שבו אתם הולכים על זה עד הסוף ומוציאים לאור את הספר שלכם כמו שצריך ועושים הכול כדי למכור אותו כדי שיגיע לכמה שיותר לבבות. כי הרי בשביל זה אתם כותבים, לא? 

הולכים על זה עד הסוף. 
מסלול הוצאה לאור חדש בגם וגם הוצאה לאור. 

לצאת לאור זו הרפתקה. לא תמיד יודעים מה תהיה התוצאה. אבל מה שאתם כן יודעים, כבר מתחילת הדרך, זה שאתם הולכים להגשים את עצמכם ואת הסיפור שכתבתם – ואיתנו יהיו לצידכם האנשים שיכתבו יחד איתכם את סיפור ההוצאה לאור שהכי מתאים לכם ועל הצד הטוב ביותר. 

לפרטים: 04-6289997
אנחנו כאן עבורכם ונשמח לעזור.
צוות גם וגם – הוצאה לאור

אתר זה משתמש בקובצי Cookie כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.